sanat anlatıcısı

Gece Yolculuğu Güncesi

G

Vakit geceye yakın. Karanlık çorak topraklardan geriye doğru kayıyor bir iki ağaç. Yolun bir ucu Erzincan’a gidiyor, bir ucu da Tokat’a. Varacağım yer ise Trabzon. İçi kalaylı kazan. Yarın Allah kerim diyorum içimden. Bu bir yolculuk. Fakat bir şehirden diğerine değil. Kendi benliğime bir yolculuk.

Kırsalın sessizliği kulaklarıma çalınıyor, dinliyorum. Uzaklardaki evlerin ışıklarını yıldızlara benzetiyorum çocuk gibi, sonra onların her birinin birer hayat olduğu aklıma geliyor, kayboluyor çocukluğum, istemsizce yetişkin oluyorum. Şimdi solumda kocaman bir duvar var. Üstünde belli belirsiz ağaçlar. Gökyüzü lacivert bir karanlık. Yıldızlar görünmüyor artık. Her yıldız bir hayattır demiştim ya, burada yıldızlar yere düşmüş, doğunun serin ve çolak yalnızlığına bürünmüş, ışıldıyorlar yamaçlarda.

sanat anlatıcısı

ÖNE ÇIKAN ANLATILAR

Tag Cloud

ANLATI TÜRÜ

YILLIK

İbrahim Yıldız

1984 yılında Gaziantep’te doğdu. 2002’de ilköğretim ve orta öğretimi bu ilde tamamladı. 2008 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Öğretmenliği Resim Ana Sanat Programında, lisans öğrenimini, 2013 yılında ise aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim-İş Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı Sanatta Yeterlik Programında öğrenimine devam etmektedir.