sanat anlatıcısı

Gerçek Karanlığı Yaşayanlar

G

Tıpkı “yalanlar” gibi, giderek çoğalıyormuş “gerçek karanlığı yaşayanlar”.

Gözleri dünyaya bakarmış, bedenleri karanlıkta kalırmış. Canları yanarmış. Kayıpmış canları. Yatakları ıslakmış. Geceleri uyunmazmış. Binalar ısınmazmış. Binalarda insanlar yaşamazmış. Azmış, açmış her şey. Herkes birbirine bakarmış. Boşluktaymış birbirleri. Asılırmış düşünceleri. O günler hiç gül kalmamış. Gülü seven dikenine katlanırmış. Diken de kalmamış. Dikenlerin yerini mermiler almış. Ucuna çocukları takmış. Karanlıkmış. Karanlıkta top oynarmış çocuk adamlar. Tanklara taş atarmış. Tanklar da varmış. Tanklar rüyalardan uzakmış. Rüyalarında evleri varmış. Rüyalar sıcakmış. Elleri bile yanarmış. Yaraları varmış. Sarılmamış. Kamışlar yarıklardaymış karanlıkta. Acıymiş. Sevişmek bile karanlıktaymış. Zevkler bile kanarmış. Karanlıkmış. İnsanlar soğukta ağlarmış. Kristalmiş gözyaşları.

Gerçekmiş her şey karanlıkmış dünya.

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

sanat anlatıcısı

ANLATI TÜRÜ

YILLIK

İbrahim Yıldız

Avatar

1984 yılında Gaziantep’te doğdu. 2002’de ilköğretim ve orta öğretimi bu ilde tamamladı. 2008 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Öğretmenliği Resim Ana Sanat Programında, lisans öğrenimini, 2013 yılında ise aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim-İş Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı Sanatta Yeterlik Programında öğrenimine devam etmektedir.

Tag Cloud

iletişim

Bakış ve anlam ancak dil ile seslendirilir, alfabeyle süslenir. Böylece sanat metafora, şiire, edebiyata dönüşür. Her gün yeni şeyler söyler bizlere.